Látky - metráž

Naše kanafasové a žakárové látky jsou vyrobeny převážně ze skaných nezávadně barvených přízí kvalitní 100% bavlny. Jsou nebělené, mercerované, sanforizované (vysrážené – zbytková srážlivost do 4 %), stálobarevné při praní do 60°C. Vykazují dobré a trvalé užitné vlastnosti. Nejen kanafas lze libovolně kombinovat jak barevně, tak dezénově dle vzor...

Naše kanafasové a žakárové látky jsou vyrobeny převážně ze skaných nezávadně barvených přízí kvalitní 100% bavlny. Jsou nebělené, mercerované, sanforizované (vysrážené – zbytková srážlivost do 4 %), stálobarevné při praní do 60°C. Vykazují dobré a trvalé užitné vlastnosti. Nejen kanafas lze libovolně kombinovat jak barevně, tak dezénově dle vzorů. Gramáž látek se pohybuje od 150 do 400 g/m2. Kvalita Piko (kostky) a Pruh jsou tradiční české kanafasy. Kvalita Sára a Fabio jsou žakárové tkaniny, kdy je vzor vytkán různými vazbami. Žakárové textilie mají velkou výhodu oproti tištěným v tom, že rubová strana je stejně dobře použitelná, ale v negativní barevnosti. Kvalita Patchwork je tkaná dutinkovou vazbou (dvojitá látka), tomu odpovídá její gramáž i vyšší cena. 100 % lněné látky nabízíme převážně v přírodních barvách. Jsou vhodné na veškerý bytový textil jako povlečení, polštářky, ubrusy, prostírky, ale také na oděvy. K našim dekoračním látkám Vám doporučujeme dokoupit textilní galanterii: krajky, nitě, šikmé proužky (lemovky) vždy v barvě k vybrané metráži.

Pokud si nebudete jisti barevností či kvalitou metráže, rádi Vám pošleme do 10ti vzorečků látek v obálce poštou zdarma (kontakt). Inspiraci k využití našich látek najdete v galerii.

 

celý text »